Spotkanie Spodek 2.0

Spodek 2.0 logo Dzisiaj o godz 13 zaczęło się spotkanie o nowoczesnym tytule Spodek 2.0. Tytuł wziął się z tego, że okolice spodka, czyli ogólnie ronda można uznać za ich drugą wersję finalną :)

Spotkanie ludzi z branży IT na terenie Aglomeracji Śląskiej, zapraszamy na nie wszystkie zainteresowane osoby z tego regionu jak i z innych miast naszego kraju. Na spotkaniu będzie można posłuchać ciekawych prezentacji, zdobyć nowe znajomości i poplotkować w części po prezentacyjnej, a także zakosztować drinków (2.0) przygotowanych specjalnie na tą okazje. Spodek 2.0 odbędzie się w katowickiej kawiarni na Rondzie Sztuki (rondo im. gen. J. Ziętka).

Byłem tam razem z kolegą Ptaq i znajomym Mariuszem z uczelni z lekkim czasowym poślizgiem, miejsc siedzących przy stolikach nie zastaliśmy, ale na szczęście można było usiąść na schodach :)
Było kilka prezentacji, jedne bardziej interesujące, inne mniej. Ale przyznaję z ręką na sercu, że oprócz jednej wszystkie było bardzo dobrze przygotowane bez żadnego jąkania, patrzenia na tablice z rzucanymi slajdami, itp. Pod tym względem rewelacja, i jestem pełen podziwu dla tych ludzi, że mają taką odwagę…mam nadzieję, że na mnie także przyjdzie kolej ;)

 • System Elektronicznej Komunikacji Administracji Publicznej, przez Jarosław Kacprzak
  To projekt łączący on-line 54 urzędy z terenu Sląska, pozwalając na załatwienie spraw administracyjnych [w tym opłaty i podpis elektroniczny] on-line. System będzie dostępny do stycznia 2008 r. dla ponad 3.000.000 mieszkańców.
 • Od pomysłu do otwarcia. Proces tworzenia nowych serwisów internetowych na przykładzie INFOMAIL.PL, przez Paweł Kądzielawski
  Prezentacja pokazująca proces tworzenia serwisów internetowych od strony koncepcyjnej. Punkty krytyczne projektów, punkty przełomowe oraz sposoby realizacji i unikania problemów. Całość na przykładzie nowego serwisu INFOMAIL.PL
 • Semantic Web. Jak ułatwić sobie życie w dobie aplikacji Web 2.0, przez Adam Brodziak
  Prezentacja przedstawi podstawy technologiczne, ideę Semantic Web oraz zobrazuje korzyści płynące ze stosowania semantycznych technologii w dobie aplikacji Web 2.0
 • Rewolucja w sieciach socjalnych, przez Sebastian Kwiecień
  Prezentacja przedstawi koncepcje Portable Social Networks oraz Distributed Social Networks w porównaniu do aktualnych rozwiązań zarządzania siecią znajomości w serwisach Social Networks.

W skrócie o czym było?
O trendach jakie panują w internecie, dlaczego, po co? O tym w jakim kierunku teraz internet zmierza, aby był doskonalszy, jeszcze bardziej łatwiejszy w obsłudze, itp. – po prostu same nowości.
Było też dużo informacji o tym jak poprowadzić i realizować swój pomysł na rewelacyjny projekt (przyda się)

Na pewno na następnym spotkaniu także będę!