Koszulki dla BlueForum

setup_assistant garnitur marynarka Poraz kolejny na BlueForum udało zebrać się garstkę chętnych, aby kupić jakieś gadżety przypominające i jednoczące użytkowników mojego forum dyskusyjnego. Poprzednio (ponad rok temu) zamawialiśmy: szklane kubki szronione, metalowe kubki ze stali nierdzewnej oraz duuuużo długopisów. Mimo, że kubki szronione były najdroższym gadżetem, to jednak ku mojemu zdziwieniu jako pierwsze się rozeszły. A turystyczne kubki metalowe na które było najwięcej chętnych prawie w ogóle się nie sprzedały.
Dlatego przewidzenie zachowania ludzi i tego co będą kupować mimo wcześniejszych deklaracji nie jest prostym zadaniem. Nic więc dziwnego, że nie raz po akcji promocyjnej jakiegoś produktu/sklepu zostaję spory worek upominków dla klientów. No, ale z drugiej strony – lepiej żeby zostało, niż jakby w połowie dnia miało braknąć ;)

Na pierwsze oryginalne koszulki BF czekałem ponad 4 lata. Sporo czasu jak na forum z prawie 5000 zarejestrowanymi osobami i 183’000 postów. W tym czasie było kilka nieudanych podejść zamawiania koszulek, ale kończyły się one fiaskiem z racji, że za mało chętnych było finalnie na nie zdecydowana. Jak dochodziło co do czego, to albo cena nie pasowała, albo wzór koszulki wybrany demokratycznie wśród forumowiczów.

Tym razem wzór Suceed’a wygrał i został umieszczony na koszulkach. A także na 4 innych koszulkach zamówiłem wzór hitmana1986. Jeśli chodzi o sprawy czysto techniczne, to nie ma ich za bardzo. Wszystko wygląda bardzo podobnie do innych ogólnych zasad tworzenia elementów graficznych na potrzeby poligrafii. Ja już trochę obyłem się z tym tworząc wizytówki GT Nemesis, oraz poprzednie zamówienie BlueForum. Główne zasady: grafika w maksymalnie dużych rozmiarach, i próbkowanie rozdzielczości 300 dpi oraz grafika w barwach CMYK. Dla koszulek, itp dochodzą jeszcze inne warunki – brak możliwości przejść tonalnych między kolorami, gradientów, itp. Dlatego postanowiłem wykonać koszulki B&W.

Od razu w tej samej firmie złożyłem zamówienie na smycze :) Jest to tani i fajny gadżet – myślę, że każdy go używa. Ja np. używam do pendrive’ów, kluczy w Krakowie i kluczyków do samochodu. Nie noszę ich na szyi, a głęboko w koszeni, ale smycz powoduje, że czuję się pewniejszy i zabezpieczony przed niepowołanym wypadnięciem z kieszeni. W razie czego polecam :P

Smycze i Koszulki wyglądają następująco:

http://www.blueforum.pl/viewtopic.php?p=185118#p185118

Aha – parę słów na zakończenie chciałem powiedzieć jeszcze o firmie w której składałem zamówienie. Mowa tutaj o fabrykanadrukow.com.
Produkty wykonali dobrze, nie miałem zamiaru ich reklamować, ale waham się cały czas, czy składać u nich zamówienie, ponieważ nie są idealnymi partnerami.

Wady:

  • kolorystyka materiałów u nich na stronie, a w rzeczywistości znacznie się różni. Tłumaczyli się, że „wybrali i tak najjaśniejsze kolory z magazynu”
  • brak rachunku, paragonu, czy faktury. Dla mnie to nie problem (bo liczy się produkt, a nie ten świstek papieru), ale przydałby się :P mają obowiązek dać mi rachunek.
  • nie potrafią doradzić klientowi. Wręcz musiałem się o to prosić, aby coś doradzili dla takiego laika w poligrafii jak ja :/ z trudem zasugerowali kolor nadruku na niebieskim materiale – ja się wahałem, bo nie widziałem odcienia tego niebieskiego na oczy. Więc nie wiedziałem, czy czarny, czy biały będzie lepiej wyglądać.
  • a i tak uważam, że powinni mi doradzić jeszcze folie flock, zamiast sitodruk dla drugiego wzoru koszulek. Sitodruk nie wyszedł za profesjonalnie na nich :(
  • prosiłem o to, aby napis na smyczy był jak najbardziej nisko, a nie na karku. Co prawda nie jest na karku, ale u dołu smyczy jest na tyle dużo miejsca, że spokojnie mogli obniżyć napis. Kapa… tak jakby sami nie znali się na pozycjonowaniu napisów na smyczy :|
  • nie wysłali mi kupionych pętelek. To czuję, że jest totalny przekręt, aby wyłudzić pieniądze, ponieważ dodatkowe 10 zł do rzekomej drugiej przesyłki zapłaciłem.

W grunce rzeczy jestem zadowolony z koszulek i smyczy, ponieważ są z bardzo dobrych jakościowo materiałów, a także BARDZO tanio zostały kupione. Jednakże do firmy fabrykanadrukow.com mam mieszane uczucie… nie będę jej odradzać, ani nikomu polecać. Niech zainteresowane osoby przeczytają ten wpis i same ocenią ze zdjęć wykonanie gadżetów.