Własny serwer

Od jakiegoś czasu (ponad miesiąc) grubo zastanawiam się nad założeniem własnego serwera pod stronki www (oraz ftp). Wynika to z prostego względu – www.BlueForum.pl za ok 2lata nie będzie w stanie się utrzymać na wykupionym serwerze dedykowanym za min. ok 150zł/miesiąc. Kalkulacja moja wyszła bardzo prosto – postawienie własnego serwera jest znacznie bardziej opłacalne, ponieważ także i inne swoje stronki mógłbym na nim umieścić, a więc dodatkowa kasa w kieszeni zostanie :] .
Po sesji poprawkowej porozmawiam z rodzicami (kurcze – że też jeszcze jestem od nich uzależniony :/ ), i jak dobrze pójdzie i dadzą mi „zielone światło” na takie przedsięwzięcie to już będzie wszystko na dobrej drodze.
Wstępnie rozejrzałem się w co i jak trzeba zainwestować. Na początek koszta pójdą w jakiś serwer z dwoma procesorami typu Intel. Do tego koszta routera WiFi, karty sieciowej, itp. Postawię to na systemie Debian, i zobaczymy jak to będzie się sprawować przez pierwszy rok, jak mój rozwój intelektualny pod względem administracji serwerem będzie przebiegać. Muszę się solidnie przygotować przed licznymi ataki hakerów, robaków, itp. przed atakami słownikowymi, DoS, itp.
No zobaczymy co z tego wyjdzie ;)