Nowy, lepszy, ale po staremu

Odświeżyłem trochę wygląd blogu – co jest oczywiste i widoczne na pierwszy rzut oka.

Przyznaję się bez bicia, że bloga przez ostatni okres czasu (liczony chyba już w latach) zaniedbałem. Wcześniej miałem „urwanie kapcia” ze studiami, potem z pracą, a jeszcze do niedawna z nowym lepszym życiem. Teraz już wszystko się właściwie ułożyło i choć nie mogę obiecać, to myślę, że raz na jakiś czas jakieś wpisy na blogu się pojawią.

Z technicznych spraw w moim życiu, a opisywanych na blogu, co się zmieniło? Ano dużo, ponieważ mój słynny domowy serwer zyskał dodatkowe zadania na swoje barki – dzięki UPnP z wykorzystaniem MiniDLNA dodatkowo umożliwia odtwarzanie multimediów (filmów, muzyki i zdjęć) z każdego urządzenia obsługującego ten format (głównie na TV mi zależało). Sprzętowo serwer się nie zmienił – jego moc po dzień dzisiejszy jest wystarczająca, a nawet można powiedzieć nad wyraz wystarczająca.

Konfiguracją serwerów już się właściwie nie zajmuję. Mimo, że minęły już 2 lata od napisania tego poradnia, to wciąż dostaję emaile i zapytania o niego oraz o pomoc w konfiguracji jakiejś usługi :) Miło mi, że poradnik do czegoś się przydaje i ludzie chcą się uczyć i zgłębiać wiedzę na ten temat. Ja póki co zatrzymałem się na tej podstawowej konfiguracji i niestety jak mam większy problem z linuxem to łatwiej jest mi zrobić format i ponownie wszystko zainstalować, niż męczyć się nad rozwiązaniem jego ;) To chyba przyzwyczajenie z Windowsa, nieprawdaż?

Moje życie zawodowe – także się zmieniło. Od września 2010 pracuję w agencji interaktywnej Netizens Peppermint. Na wielu frontach działamy i tak naprawdę jakby każdy dobrze się rozejrzał to kampaniach, aplikacjach, stronach to myślę, że natrafiłby na Nasz ślad w całej sieci – w Polsce i Ameryce włącznie.
Jestem programistą PHP, ale próbuję także swoich sił w aplikacjach mobilnych na Androida. System ten jest jeszcze nie do końca dopracowany, ale ciekawy. Tyle fajnych rzeczy/aplikacji można na niego tworzyć, że nie sposób było ominąć takiego łakomego kąska dla programisty jakim było programowanie na tą platformę.

Zmieniło się jeszcze więcej ;) Ale inne zmiany jakie zaszły liczę że wywnioskuję z (mam nadzieję) kolejnych wpisów. Najbliższy wpis – kolejne podsumowanie rankingu TOP100 najdroższych marek Świata.