Nowa strona php.net

Trudno w to uwierzyć, ale po 9 latach zmienia się strona główna php.net i cała dokumentacja. Mnie także trudno w to uwierzyć i zaakceptować, ponieważ swoją przygodę z programowaniem PHP zacząłem właśnie ~9 lat temu. No, ale co zrobić – ostatnio nawet strona debian.org została odświeżona. Już nie mówiąc o nowym przegłosowanym wyglądzie phpMyAdmin.

Przyzwyczajenie robi swoje, ale trzeba też iść z biegiem czasu. Jak więc zmieniła się strona dokumentacji „PHP: Hypertext Preprocessor”?

Aby obejrzeć zmian wystarczy do adresu dokleić ?beta=1 – http://www.php.net/?beta=1. Tak samo z podstronami dokumentacji.

Pierwsze co rzuca się w oczy to znaczne wyeksponowanie wersji PHP oraz znacznie jaśniejszy wygląd strony. Króluje białe tło. Oryginalne logo PHP w niebieskiej otoczce zostało zamienione po prostu w samo logo z napisem PHP.

Podstrony manuala tak jak wyżej pisałem także się zmieniły.

Tutaj także króluje białe tło. Dla mnie jest zdecydowanie za biało w porównaniu do poprzedniej wersji. Dłuższe korzystanie z takiej strony będzie męczyć wzrok. Poprzedni manual była na szarym lub niebieskim tle. Bardzo wygodnie mi się z niego korzystało.

Jeśli to już jest finalny wygląd PHP, to zdecydowanie im nie wyszedł i mam nadziej, że szybko wyjdzie jakaś poprawka przyciemniająca wygląd.

Aby upamiętnić stary wygląd – zamieszczam screeny :)