phpBB(int).pl

phpbb4 logoKupując tą domenę jakieś 1,5 miesiąca temu jeszcze nie wiedziałem co robię i w co się mogę wplątać… . Kupiłem ją „na przyszłość”, ponieważ domena jest na pewno chwytliwa i znana. Nawet jeśli narazie nie mam pomysłu co można ciekawego z nią zrobić, to jednak inwestycja w nią nie będzie wyrzuceniem pieniędzy, a pomysły z czasem same przyjdą.

Ogólnie zagdkowa jest przeszłość tej domeny, ponieważ była ona zarejestrowana, i około 20 stycznia 2008 wygasła jej ważność. Czekałem na ten moment z niecierpliwością widząc na www.dns.pl, że „Trwa postępowanie wyjaśniające” – wiedziałem, że ktoś zapomniał przedłużyć jej i jest to duża szansa dla mnie. Zastanawiałem się tylko ile jeszcze osób czeka na taki łatwy kąsek. Wiele osób poluje i wykupuje chwytliwe domeny, więc raczej moje szanse przeciętnego Kowalskiego były znikome… no, ale jednak udało się.

Zakupu dokonałem poprzez www.vbiz.pl i domena była moja już po kilkunastu minutach.

Na początku chciałem stworzyć kolejny polski support phpBB, ale jednak jak się rozejrzałem po rynku, to doszedłem do wniosku, że i tak nie dam rady, a szkoda, aby taka domena się marnowała. W między czasie zapoznawałem się ze skryptem konfigurując go, wybierając skórkę, itp. Co ciekawe już wtedy widziałem pojedynczych odwiedzających :) Kiedy już uruchomiłem forum, to dostałem dr zastrzyk użytkowników w postaci moich znajomych, którzy bez większego zapraszania od razu zarezerwowali sobie nazwy użytkowników.

Napisałem więc do administratora phpBB3.pl – LEW21, aby porozmawiać z nim o współpracy. Zrobił on już na początku na mnie dość duże wrażenie, ponieważ nie był „łapczywy” na domenę/współpracę ze mną, jest inteligentny, a co najważniejsze poziom jego wiedzy jest na wysokim poziomie.

Po drugiej stronie stoi support phpBB2.pl, który jakiś czas temu pokłócił się z owym LEW21. I oczywiście z tej sprzeczki nic nowego nie wynikło, ponieważ oni są śmiertelnie obrażeni na Lwa, a on… on tak jak napisałem wyżej – jest na tyle inteligentny, że nie wdaje się na dłuższą metę w takie sprzeczki i przepychanki. Śmieszne jest także to, ze tym forum ocenzurowali słowo „phpbb3.pl” :P Czyżby bali się konkurencji, a może po prostu nie dorośli do tego, aby rywalizować na wolnym rynku i dlatego zachowują się jak dzieci?

Pośrodku stanęło teraz moje phpBB4.pl – przynajmniej taką miałem ideę, ale jednak ludzie z phpBB2.pl są za bardzo zadufani w sobie, a na wszystko i wszystkich, którzy mają cokolwiek wspólnego z zestawem znaków w postaci „LEW21” reagują bardzo nerwowo. Tak samo było i w moim przypadku, kiedy napisałem kilka postów na ich forum. Przede wszystkim zarzucali mi stronniczość, ponieważ LEW21 jest moderatorem na phpBB4.pl, szkoda tylko, ze sami nie zainteresowali się takim tytułem, a od razu naskakują na mnie. Druga sprawa, że Lew nie dostał moda za ładny nick, a za to, że faktycznie przyczynia się do rozwoju phpBB4.pl. W żaden sposób nie dało się im wytłumaczyć, że nie jestem stronniczy (no dobra, teraz już jestem xD ale jak się zgłoszą w sprawie współpracy to zaryzykuje)

Z tyłu natomiast pozostaje phpBB.pl, które tak jakby w cieniu zostało… . Jak na tak chwytliwą domenę, to mają bardzo małą ilość postów i użytkowników!

Także w świeci polskich supportów nie jest za kolorowo i na pewno jeszcze długo będzie trwała taka wojna.