Darmowa domena PL

starthere domena mapa kompasO darmowych promocyjnych domenach pisałem już dwa razy – w poprzednim roku w czerwcu była promocja na domeny EU, a później we wrześniu na darmową rejestrację domen PL w ovh.pl.

Teraz zauważyłem kolejną promocję (bez haczyków! Bo tylko takie są na prawdę istotne) na rejestrację dowolnej domeny PL w firmie www.az.pl. Mimo, że sama firma nie świeci przykładem i na pewno każdy miał z nią nieprzyjemne spory, to jednak promocję zrobili dobrą :]

Oferta trwa już od 16 kwietnia i jak podaje dystrybutor jest „do odwołania”, czy nie będzie długo trwać.

azpl-domeny-hosting-i-kolokacja_1240692981197Regulamin promocji dostepny jest pod adresem: http://www.az.pl/…meny_pid_79.html. Rzuciełem na niego okiem i nie zauważyłem żadnych haczyków, które spowodowałyby, że kupiona domena byłaby znacznie droższa przy przedłużaniu, albo bylibyśmy do tego zmuszani.

Ciekawe punkty z regulaminu, na które warto zwrócić uwagę to:

2. Opłata za rejestrację domeny na okres jednego roku wynosi:
a) dla Klientów indywidualnych:
0 zł dla domen .pl,
0 zł dla domen funkcjonalnych,
0 zł dla domen regionalnych.

3. Każdy uczestnik promocji może zarejestrować w promocyjnej cenie maksymalnie 1 domenę dla jednego Abonenta (osobę fizyczną lub firmę) w jednym Panelu Partnera/Klienta (do 1 domeny wliczają się domeny .pl, domeny funkcjonalne i domeny regionalne). W momencie rezerwacji domeny polskiej w promocyjnej cenie przez uczestnika promocji Az.pl oczekuje, iż rezerwacja jest dokonana w celu rejestracji. Do limitu 1 domeny liczone są rejestracje w Az.pl oraz rezerwacje.

4. Liczba zarejestrowanych domen jest naliczana:
b) dla Klientów indywidualnych – od 1 stycznia 2009 roku – jeśli w danym Panelu Partnera/Klienta w okresie 1 stycznia 2009 – 16 kwietnia 2009 zarejestrowano jedną lub więcej domen w promocyjnej cenie, nie jest możliwa rejestracja kolejnej domeny w promocyjnej cenie

6. Przedłużenie daty ważności domeny zarejestrowanej w ramach promocji, odbywa się na warunkach obowiązujących w momencie odnowienia usługi.

7. Wydawanie kodów authinfo dla domen polskich:
a) Firma Az.pl zgodnie z regulaminem NASK bezzwłocznie na żądanie wyda abonentowi kod authinfo dla domeny polskiej. Wydanie kodu authinfo nie zwalnia abonenta domeny z dokonania dopłaty do kodu authinfo określonej w regulaminie firmy Az.pl.

Zastanawiający jest jedynie przytoczony ostatni punkt ich regulaminu, ponieważ przy rejestracji domeny jest podane „jawny kod authinfo”. Jawny, ale nie bezpłatny? Trochę dziwne… . Ale to chyba pozostałość po jakiejś poprzednim regulaminie. Bardziej wierzę temu „jawnemu kodu authinfo” :)