Pierwsza w Polsce kolekcja Burton 2008

Krytycy.plZ firmą Burton każdy, ale to każdy miłośnik sportów zimowych na pewno się spotkał. Wszyscy wiedzą, że jest to renomowana firma, która produkuje sprzęt wysokiej jakości. Mnie osobiście kojarzy się ona z deskami snowboardowymi, butami, zapięciami – ogólnie z całym osprzętem do snowboardu. Pewnie dlatego, że swego czasu interesowałem się snowboardem i chciałem go spróbować (co potem uczyniłem). Na dzień dzisiejszy jeżdżę na nartach, ponieważ uznałem, że snowboard nie jest „przyszłościowy” i nie jest elegancki. Narty mimo wszystko są bardziej eleganckim sportem ;)
Burton nie tylko produkuje dobry, trwały sprzęt. Ma także świetnych grafików (a pewnie także i projektantów), którzy dbają, aby ich wzornictwo było oryginalne i wyróżniało się z pośród innych firm – konkurencji. Niektóre deski snowboardowe jakie widziałem po prostu powalały z nóg, bo były niesamowite. Niesamowite pod względem wyglądu i dopracowania – gładkości powierzchni, wykończenia kantów, itp. Sam plastik w zapięciach, czy materiał użyty do produkcji butów jest wysokiej jakości, a przez to także miły w dotyku.
Niestety wszystko to co piękne szybko się kończy, a także ma swoje minusy. Dla Polaków jest to ograniczenie portfela – tym bardziej, że ogólnie sporty zimowe nie należą do tanich. Nie wystarczą tenisówki, Tshirt, spodenki i jedna piłka na 20 osób, tak jak jest to w piłce nożnej. ;) Aby dobrze się ubrać, kupić dobry sprzęt narciarski/snowboardowy trzeba wydać kilka pensji (myślę, że 2-3 pensje). Nie mówię tutaj o bagażniku do auta, paliwie, zakwaterowaniu, posiłku, itp, które także są nie odmowną częścią białego szaleństwa.
Z drugiej strony – lepiej raz zapłacić za dobry osprzęt i mieć spokój na kilka lat, niż co rok wymieniać, czy dawać do naprawy.
Pierwszym sklepem, który wprowadzi zimową kolekcję produktów Burton 2008 będzie SuperSklep.pl – co prawda, obecnie jest dostępna tylko kolekcja Burton 2008 dla kobiet, ale z czasem na pewno dojdą także produkty dla mężczyzn – płci silnej :)