Nowy WordPress, nowy BlueMan.pl

Dzisiaj także i ja zaktualizowałem swoją wersje bloga do nowej wersji skryptu WordPress. Przede wszystkim dlatego, że wnosi ona liczne poprawki wydajnościowe do skryptu.

Chyba przyjęło się także na moim blogu tak, że jak aktualizuję skrypt do najnowszej, rewolucyjnej wersji, to także zmieniam jego wygląd. Mimo, że czytelników powinno przyzwyczajać się do jednego wyglądu, aby był on charakterystyczny dla czytanego blog, to jednak raz na jakiś czas taka zmiana może wyjść na korzyść dla oglądających, aby blog nie był monotonny. Ostatnio zmiany na blogu odbyły się 17 listopada 2007. Z czasem okazało się jednak, że tamta skórka jest lekko „skopana” i generuje blisko 80 zapytań do bazy danych… . Zaglądałem parę razy do jej źródła, ale jednak żadnych większych nadużyć nie zauważyłem… nie mam pojęcia dlaczego tak obciążała serwer!
Nowa skórka jak widać w stopce generuje ponad połowę mniej zapytań! I chwała jej za to :)

Sama wersja WordPress 2.5 wnosi najwięcej nowych funkcji i możliwości dla Administratora… użytkownicy prawnie nie zauważą tego ;) No, ale nie powiem – nawet nieźle i zgrabnie developerom WordPress to wyszła i mam wrażenie, że całość panelu admina działa znacznie szybciej.
Oby tak dalej!

Tak jak poprzednio – udostępniam starą wersję wyglądu dla porównania: