Zmiany na blogu

wordpress logoMusiałem zrobić mały udpate/aktualizacje i odświeżyć wizerunek bloga.
Mimo, że takie zmiany wyglądu niosą także za sobą negatywne odczucia, to jednak raz na jakiś czas są wymagane.

Pokrótce wyjaśnię swoje postępowanie*

 • Pozytywne strony
  1. Aktualizacja skryptu WordPress; Jak zakładałem bloga najnowszą wersją skryptu była 2.1.2, która wyszła po dość dużej luce w zabezpieczeniach. No, ale obecnie najnowsza wersja to 2.3.1, która wprowadza wiele udogodnień, a przede wszystkim skusiła mnie możliwość prostego użycia widgetów, które są w użyciu od wersji 2.2 (chyba)
  2. Wodotryski; Oprócz wspomnianych widgetów kolejnym super dodatkiem jest bardziej rozbudowany i inteligentniejszy edytor WYSIWYG dostępny przy dodawaniu/edycji wpisów.
  3. Doświadczenie; Od lutego 2007 zebrałem już spore doświadczenie w administrowaniu, prowadzeniu blogów. W tym czasie założyłem kilka(-naście) precelków i poznałem mnóstwo wtyczek, które są bardzo dobrym rozszerzeniem możliwości skryptu WordPress i nadają się idealnie na prywatny blog.
  4. Wygląd; Tamten wygląd już mi nie odpowiadał, za szary, za ciemny, zbyt ponury był, a już na pewno „nie na topie” w dobie stron web 2.0, które kreują trendy.
   Tym bardziej nie byłem zadowolony z wyglądu, ponieważ obrazki jakie zacząłem umieszczać przy wpisach całkowicie nie pasowały swoim białym tłem do ciemnego tła strony. A przeźroczystość nie zawsze wychodziła odpowiedniej jakości. Z białym tłem nie będzie takich problemów.

 • Negatywne strony
  1. Przyzwyczajenie; Przyzwyczajając swoich czytelników (i google) do jednego wyglądu przez 10 miesiący, a teraz przechodząc na drugi można spodziewać się lawiny skarg, a przede wszystkim zrezygnowania.
   Mam nadzieję jednak, że czytelnicy przychodzili na blog dla treści, a nie wyglądu i nowy wygląd nie jest na tyle „odrażający”, aby zrezygnować z przyjemności czytania BlueMan devBlog
  2. Nie dopracowana skórka; Szukałem odpowiedniej skórki przez kilka dni i właściwie tylko ta spełniała wszystkie moje oczekiwania, ale niestety ma także swoje minusy, np: 3 kolumny (kiedy wystarczą mi spokojnie 2), nie do końca spolszczona skórka,

Mam nadzieję, że nowy wygląd przyjmie się. Mogę także teraz obiecać, że na pewno na dniach pojawi się kilka nowych rzeczy, a także w ciągu tych kilku dni będę dopracowywać wygląd bloga.

== EDIT
Dodam jeszcze stary wygląd bloga:
BlueBlog v1