Po sesji – programowanie

Nie wiem jak Wy, ale ja właśnie zakończyłem semestr zimowy na studiach. Przed ostatni przed obroną pracy magisterskiej. Za niedługo w moim życiu zagości „codzienność” – czyli codziennie wstawanie do pracy, 8 godz przed komputerem, itp.
Oczywiście tragicznie nie będzie, ponieważ będę robił to co lubię robić, więc nudzić mi się nie będzie. A raz na jakiś czas jakaś zmiana pracy, czy planów życiowych jest wielce wskazana.

Mimo, że uważam, że jestem bardzo dobrym webmasterem (pod względem znajomości PHP), to jednak tylko ta wiedza mnie nie satysfakcjonuje. Nie można całe życie być programistą i klepać kod PHP. Liczę, że z czasem awansuje na jakiegoś analityka, czy faceta od useability. Choć z tym ostatnim mam najmniejsze doświadczenie. 2 książki nie do końca nauczą wszystkiego w tej materii – niezbędna jest także praktyka.

Za ten czas, chcąć oderwać się od sesji i programowania w PHP (CodeIgniter) zacząłem sobie dłubać w C#. Języku Microsoftu, składniowo podobnym do znanej mi Java, ale ze znacznie prostrzym i lepszym wpsarciu okienek i tworzeniem programów pod Windows. Wiem, że zamykam się na Linux, ale cóż zrobić – Windows jest wciąż nie do pokonania pod względem popularności, co zostało ostatnio znowu potwierdzone (po wydaniu Windows 7).

W najbliższym czasie (już jutro) będę więc chwalić się swoimi kolejnymi dokonaniami w C# i opisywał największe trudności na jakie napotkałem tworząc dany program.