WP Super Cache blokuje stronę

W poprzednim wpisie opisywałem problem zawieszającego się serwera i obwiniałem za to Apache i MySQL. Mimo wszystko sam w to nie wierzyłem, ponieważ większość stron działała. Miałem problem tylko z ze stronami w domenie blueman.pl i Forum Orange, a wszystkie inne działały prawidłowo. Co więcej – DNS ustawione na ns1.blueman.pl i ns2.blueman.pl działały prawidłowo. A na dodatek z tego co widziałem po statystykach odwiedzin mojego bloga, to wszyscy inni mogli wejść na niego oprócz mnie! Z przeprowadzonego wywiadu wynikło, że tak faktycznie jest, ale blog chodzi bardzo powoli. Wszystkie te czynniki powodowały mętlik w mojej głowie, aby wywnioskować coś sensownego do wytłumaczenia. Nie jest łatwe do zrobienia, kiedy otrzymujemy szerego sprzecznych informacji i nie wiadomo co działa teraz, a co za chwilę przestanie działać.

Zacząłem nawet domniemywać uszkodzenie dysku twardego, ale test

hdparm -tT /dev/hda

Nie wskazał żadnej niepokojącej mnie rzeczy. Kolejną piętą achilesową myślałem, że jest sam silnik bazy danych. Ale jednak mytop także nic nie wykazał. Skoro ForumOrange.net nie działało to podejrzewałem z kolei PowerDNS. W logach niestety żadnej informacji nie znalazłem. Kolejnym podejrzanym był XCache. Odinstalowałem „dziada” zacierając przy tym ręce, że w końcu moje kłopoty się skończyły. Niestety nic nie pomogło, a tylko procesor więcej PHP musiał przerabiać i bardziej się przy tym pocił ;)

Ogólnie zgłupiałem i zacząłem szukać płatnego administratora linux, aby mógł szybko rozwiązać mój problem. Na szczęście obeszło się bez tego. Doszedłem w końcu co jest nie tak.

WP Super Cache – ostatnio bardzo popularna wtyczka do WordPress’a. Ja także mam ją na moich kilku blogach. Faktycznie działa rewelacyjnie. Pisałem zresztą o niej poprzednio w artykule Jak przyśpieszyć blog. I miałem okazję przekonać się o jej sile na własnej skórze, kiedy dodałem artykuł na wykop i nagle uzyskałem 10x większy ruch na blogu. Serwer w ogóle tego nie poczuł – tak jakby go nie było ;)

Także osoby używające WP Super Cache – strzeżcie się! Jeśli serwer przestanie Wam prawidłowo działać, strony nie będą odpowiadać – macie już pierwszego wroga na celowniku ;)
Obserwuję inne strony na których mam SuperCache, ale narazie działają dobrze. Jak wyjdzie nowa wersja (>0.7.1), to na pewno ponownie ją zainstaluję :]