ABC zdrowia codziennego

Mamy XXI wiek, a i tak śmiertelność na niektóre choroby nie zmniejsza się od lat. Choć i tak długość naszego życia wydłuża się względem naszych przodów, to jednak zdrowie samo o siebie nie zadba i musimy mu w tym pomóc.

Z pomocą przychodzą środki masowego przekazu. Ile razy w radio, czy telewizji słyszysz/widzisz reklamę jakieś środka medycznego? Na ból stawów, mięśni, głowy, itp. Za niedługo będzie jesień, więc pojawia się reklamy środków podnoszących odporność organizmu.

Ja uważam,  że nie ma się co faszerować lekami. Ważniejsze jest prawidłowe odżywianie się i korzystanie z darmowych, a kompetentnych porad lekarskich. Takich porad możemy zaciągnąć choćby w darmowym internecie – na licznych forach, czy portalach których tematem przewodnim jest właśnie zdrowie.
Rzuciłem okiem na ten portal i powiem, że jestem miło zaskoczony. Odpowiedzi ekspertów są krótkie i na temat, a jednocześnie wyczerpując temat. W ichniejszą wyszukiwarkę wpisałem słowo „komputer” – trochę artykułów znalazłem, ale większość tematów jest już oklepana – o tematach typu „bolą oczy i głowa pod długim korzystaniu z komputera” wszyscy wiedzą. O dodatkowych schorzeniach nadgarstka, kręgosłupa także. Ale pojawiają się także pytania użytkowników, które są już bardziej ciekawsze, bo łatwiej możemy postawić się w sytuacji jaką opisuje dana osoba.

abczdrowie.pl to nie tylko jeden portal, a cała sieć portali dedykowanych konkretnym „dziedzinom” medycyny z których jest najwięcej pytań, a także są one tematem tabu. Nie dla wszystkich ciąża jest przyjemnym tematem – tym bardziej jeśli nastolatka wpadła :) Choć o samych wpadkach, a przede wszystkim o kolejnym temacie tabu jakim jest antykoncepcja zajmuje się inny portal. W tych portalach także możemy uzyskać szybką i przyjemną odpowiedź na nurtujący nas problem.

Reklama Na Blogach
Jako programistę i osobę zajmującą się stronami zainteresował mnie jeden szczegół. Domena www.abcciąża.pl i www.abcciaza.pl nie prowadzą do tego samego serwisu, a powinny :P