Dwie karty SIM

Po miesiącu używania dwóch komórek (niestety nie mam telefonu z wejściem na 2 karty sim) dochodzę do wniosku, że jest to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich mobilnych i kontaktowych ludzi.

Dla osób, które chcą rozdzielić swoje prywatne kontakty od służbowych. Ile razy zdarzyło się, że kupując w sklepie podaje się nr telefonu, a potem jakieś marne SMSy reklamowe przychodzą. Już nie mówiąc o bankach, agencjach ubezpieczeniowych, itp z których co roku telemarketerzy dzwonią i próbują wcisnąć kit :P

Dlatego dobrze by było mieć telefon obsługujący wszystko oprócz prywatnych kontaktów. Początkowo myślałem o jakimś stacjonarnym VoIP (np. tlenofon.pl), ale koszty mnie trochę powstrzymały – koszt kupienia bramki i aparatu telefonicznego, utrzymania numeru, a także regularne doładowania. Wyszło, że bardziej opłaca się mieć komórkę w Play Fresh.

Doładowania za 5 zł przedłużają ważność konta o rok! Dodatkowo ma się tanie rozmowy do Play ( pomijając Stan Darmowy), to jest to kwota 29 gr/min. Kiedy z mojej Pomarańczowej komórki jest to 75 gr. Więc jak raz natnę się na kogoś, kto ma Play to drugim razem dzwonię do niego z Fioletowej komórki :) A sam aparat telefoniczny jest już najtańszą rzeczą, bo miałem akurat jeden wolny, więc ani złotówki na niego nie wyłożyłem.

No i pozbyłem się dzięki temu przenoszenia mojego nr telefonu w bazach danych. Jak będą dzwonić na numer z Play to nie zawsze będę musiał odebrać tego. A nawet nie zawsze nosić tą komórkę ze sobą. Dodatkowy atut tego jest taki, że idąc do pracy mogę podać mój drugi numer, którego tak jak wyżej napisałem – nie zawsze muszę mieć przy sobie. Może praca zmusi mnie do czegoś innego, ale puki co twardo stoję przy tym, że godziny pracy są od 8:00 do 16:00, a później za nadgodziny nikt mi nie płaci :)

Dlatego polecam wszystkim takie rozwiązanie – komórka prywatna z Orange, komórka służbowa z Play. Mam nadzieję, że po marcu 2011 Play nas nie zawiedzie (kończy mu się ulgowy okres na MTR) i oferta Play Fresh dalej będzie atrakcyjna. MTR będzie zawyżany do stycznia 2014 roku, więc jeszcze sporo nowości przed Nami :)