Numeroo.pl – tutaj nic nie ginie

numeroo logoPomysł na tego typu stronę narodził się po wakacjach 2007, kiedy radio samochodowe dr Tomasza Powierży zostało skradzione z jego samochodu.
Dobrze wiemy, że działania policji w ściganiu złodziei są niewystarczające i często kończą się fiaskiem. Na pewno każdy także wie, że ubezpieczać radio, laptop, czy inny drogi przedmiot w firmie ubezpieczeniowej zapłacimy słono za tą usługę, a całkiem możliwe nigdy z niej nie skorzystamy (czego wszystkim życzę!).
Najlepiej by było, aby społeczeństwo samo sobie pomagało i nawzajem walczyło o zwalczanie i utrudnienie życia paserom. Dlatego właśnie powstał ten serwis.

Numeroo.pl to platforma gromadzenia i weryfikacji danych pozwalających zidentyfikować posiadane przez Ciebie rzeczy. Zapisując numer seryjny posiadanego przez Ciebie telefonu, laptopa, iPoda czy samochodu tworzysz dla niego specjalną elektroniczną kartotekę. Sam możesz zdefiniować status swojego przedmiotu. Sam możesz wprowadzić do bazy danych informację o jego utracie czy sprzedaży.

Serwis ten znacznie ograniczy możliwości sprzedaży skradzionych przedmiotów, a także kupujący będzie mieć pełną historię, co z przedmiotem działo się wcześniej dzięki archiwizacji statusów przedmiotu, tj: czy wcześniej nie został on zgubiony, skradziony, itp.

Jak to działa?
1. Przedmiot mamy już w domu, lub kupujemy nowy w sklepie
Dodajemy przedmiot w Naszym profilu wpisując jego S/N, opis i najlepiej zdjęcie.
W razie jak go zgubimy, lub ktoś go ukradnie zmieniamy na odpowiedni status w serwisie.
2. Kupujemy coś – np. na Allegro
Dobrym zwyczajem będzie jeśli sprzedający umieści link do przedmiotu, który jest w numeroo.pl – wtedy będziemy mieć jasną sytuację o statusie tego przedmiotu.
W przyszłości brak takiego potwierdzenia autentyczności przedmiotu (który już od jakiegoś czasu jest w bazie numeroo, a nie został dodany 2 dni przed aukcją), będzie znaczyło, że przedmiot ten mógł zostać skradziony i nie warto kupować od takiego allegrowicza.
3. Kupujemy ze sklepu – np. Komputronik
Sprzedawca poprosi Nas o adres email. Po powrocie do domu i odebraniu poczty automatycznie kupiony przedmiot będzie przypisany do Naszego konta i zweryfikowany przez sklep Komputronik.

Funkcjonalność serwisu
– możliwość ukrycia przedmiotu, aby nie był on publicznie widoczny na liście przedmiotów w profilu. Nikt więc nie musi się krępować jeśli ma chęć dodania przedmiotu, który nie powinien być publicznie widoczny, lub po prostu ma taki kaprys ;)
– ukrywanie numeru seryjnego przedmiotu – aby pokazać przedmiot, ale nie ujawniać jego najważniejszej „cechy” N/S.

Chrońmy swoje rzeczy – pomagajmy sobie nawzajem!

W razie pytań, sugestii dotyczących serwisu czekam na nie – współtworzę ten serwis, więc piszecie do samego źródła, które Was wysłucha :]
Numeroo.pl
Będę wdzięczny, jeśli przy rejestracji podacie mnie jako osobę polecającą: BlueMan