Internetowa tablica usług

wifi radar wyszukiwanieOstatnio powstało sporo nowych stron, które bazują na zasadzie „katalogu” – czy to katalogu produktów, usług, itp. branżowe, ogólnotematyczne, itp.
Pod mój „młotek” do oceny i dokładnego przeglądnięcia trafił serwis favore.pl Zobaczmy co on ta naprawdę oferuje… .

Usługi ze wszystkich branż, Fachowcy z całego kraju”- słowa twórców serwisu. Czyżby powstało drugie Allegro? Czy to jest przyszłość dla usługodawców? Na pierwszy rzut oka zdaje się, że tak.

Serwis Favore nie jest trudno znaleźć w internecie, m.in. możemy spróbować poszukać go pod hasłem usługi (jest na 4 pozycji). Pierwsze wejście na stronę główną… całkiem przyjemna. Kolorystyka odpowiednia, od razu jakoś się tak miło robi, całkiem przyjemnie i przejrzyście. Szukanie też wydaje się przemyślane. Właściwie można powiedzieć, że już jest nam znane. Chwila zastanowienia……czyżby to było Allegro? I tu stawiam minus dla twórców. Jasna sprawa, że dobre rozwiązania należy wykorzystywać, wzorować się na nich, ale żeby aż tak je powielać, łącznie z systemem wystawiania opinii za usługę? Favore jak mi się wydaje miał być serwisem dla ludzi, którzy oferują swoje usługi, właśnie usługi, a nie wystawiają przedmioty na sprzedaż. Jeśli serwis realizuje nowy pomysł, niezależny od allegro to, dlaczego jest do niego aż tak podobny? Czyżby twórcom zabrakło inwencji twórczej, a może liczą na to, że łatwiej będzie z niego korzystać, jeśli wszyscy już tak dobrze znają pioniera? Przyznaję rację, że jeśli ktoś poczuje się na Fovore znajomo, to tylko będzie to zasługa bardzo dużego podobieństwa do tego serwisu aukcyjnego. No, ale to podobieństwo może także oddziaływać negatywnie – ludzie pobuią się łatwo „gdzie ja wystawiałem przedmiot/usługę”. Tym bardziej jeśli Allegro wpadnie za chwilę na pomysł stworzenia takiej funkcjonalności w obrębie swojej witryny… .
No, ale znając już dobrze funkcjonalność serwisu znacznie szybciej i sprawniej sobie poradzi z szukaniem. Zresztą czy szukanie tego, co nas interesuje na specjalnie do tego stworzonym serwisie jest aż tak trudne, by koniecznie tworzyć drugie Allegro tylko, że zarezerwowane dla innej branży?!

No to szukamy. Plus dla serwisu za naprawdę porządnie rozbudowany katalog usług. Jeśli przeszkadzają nam na sąsiednim bloku nieudane bohomazy osiedlowych Michałów Aniołów bez problemu znajdziemy w katalogu usług taki wpis: antygrafitti i sprawa załatwiona. Za dużo mamy papierów urzędowych w domu- niszczenie dokumentów też jest. Nie chce nam się wyprowadzać psa z domu- też temu da się zaradzić. Zupełnie poważnie już mówiąc, wachlarz możliwości wyboru odpowiedniej dla każdego usługi jest spory i jak się zagłębić w nie bardziej, to i wśród usługodawców też można sobie wybrać naszym zdaniem najlepszego.

Teraz wypadałoby zagłębić się w regulamin, żeby wiedzieć, na co można liczyć ze strony serwisu, gdyby nasz wybór usługodawcy był mało trafiony. Otóż liczyć możemy na… nic. Jak to zawsze bywa w razie problemów wszyscy umywają ręce od sprawy. Czytam regulamin:”Dodając swoją Ofertę do serwisu Favore.pl, Oferent musi posiadać uprawnienia do wykonywania danej usługi i nie może być ona zabroniona przepisami prawa lub niniejszym Regulaminem„… a czy Favore to jakoś sprawdza? Z innej beczki, ale z regulaminu: „W Opisie oferty i strony-wizytówki zabrania się stosowania elementów języka JavaScript, Java oraz innych języków programowania z wyjątkiem HTML„- wtajemniczeni wiedzą, że HTML to nie język programowania. Czytając dalej regulamin dochodzę do wniosku, że jest on bardzo ogólny, być może to i dobrze, po co tam gmatwać. Najważniejsze, że do września trwa promocja i swoje usługi można reklamować na Favore za darmo. Później to już wg cennika i przewidzianych promocji.

Szukanie sprawdzone, regulamin sprawdzony i już nie ma w co się zagłębić w serwisie. Jego plusem jest szata graficzna- przyjemna, nie ma co ukrywać, profesjonalna. Serwis jest przejrzysty i ułatwia szukanie, przez rozwiązania znane z Allegro, co z kolei jest DUŻYM minusem… . Mimo wszystko serwis jest godny polecania. Początkujący użytkownicy nie będa mieć problemów z zadomowieniem się na nowej witrynie.
Wszystkich, którzy sami chcą się przekonać, co jest na Favore fajnego i ciekawego zapraszam do zapoznania się z ich programem partnerskim.

Krytycy.plArtykuł komercyjny zgodny z etyką blogvertisingu.