Polskie ceny sprzętu

Od momentu wyjazdu do Londynu zacząłem przeglądać tamtejszego ebay.co.uk w poszukiwaniu tanich procesorów Intel Xeon, a także do nich płyt głównych. Ceny w porównaniu do polskich nie są konkurencyjne – te towary idą pół darmo!!
Przykład: w ostatniej minusie przebili mnie w aukcji płyty głównej dwu-procesorowej wraz z jednym procesorem 2,4 GHz i chłodzeniem do niego. Aukcja zakończyła się ceną £10,60 + wysyłka. W Polsce za taki komplet trzeba dać minimum 400zł.
No nic, pomyślałem, że będzie następna okazja do jakiegoś udanego zakupu. Miałem rację – po jakimś czasie znalazłem aukcje procesora Xeon 1,7 GHz (klik), zakończyła się ona ceną £1. Nie mogłem zalicytować, ponieważ sprzedający wyłączył możliwość kupowania przez osoby z poza wysp Wielkiej Brytanii.
Teraz zacząłem obserwować aukcje laptopów – taki ok 1,7GHz. W Polsce takie lapki chodzą po 2’500zł, a na ebay.co.uk można je dostać za ok £200 – czyli połowę taniej !
I gdzie tu sprawiedliwość! Nie dość, że Anglicy zarabiają od 4 do 5 razy więcej od Nas, to jeszcze mają 2x tańszy sprzęt :|