Praktyki, spotkanie z menadżerem

Dzisiaj miałem osobiste spotkanie z Panem Przemkiem z firmy Internet Contact. Spotkanie miało jeden główny charakter – w ramach tego, że studiuję informatykę na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach po 2 roku trzeba odbyć praktyki/staż w jakiejś firmie w „swoim zawodzie”. Problem w tym, że mimo mojej biegłej znajomości HTML, PHP/MySQL nie jest łatwo znaleźć pracodawcę, który mimo wszystko zatrudni takiego „szczeniaka” na okres 1 miesiąca. Na szczęście się udało :)
Przed samym tym spotkaniem niesamowicie się ekscytowałem, prawdę powiedziawszy od tygodnia ciągle o nim myślałem, aby przypadkiem nie wypaść źle, nie popełnić jakiejś gafy. To było moje pierwsze spotkanie tego typu. Na szczęście Pan Przemek jest bardzo miły i widać, że z „ludzkim podejściem” do rzeczy – po prostu od razu widać, że jest kompetentną osobą na odpowiednim stanowisku – kiedy trzeba umie „docisnąć” pracowników, aby się sprężyli z jakąś pracą, i pracownicy wiedzą, że wtedy nie żartuje. Ale z drugiej strony jest miłym i nie sztywnym człowiekiem, do którego trzeba cały czas utrzymywać dystans. Po prostu „idealny szef” – kiedy trzeba nabiera dystansu do pracowników, kiedy to nie jest wymagane, jest dla nich „kolegą”.

Co do samych praktyk – zaczynam od 2 lipca i trwają one do 31 lipca. Praca 5 dni w tygodniu od 8 rano do 17 ;) nudzić się na pewno nie będę :]
Moje przewidziane zadania? Programowanie aplikacji internetowych w PHP, MySQL, a także może w .NETnuke (framework, coś a’la Ruby On Rails)

Jednym słowem – nie mogę się doczekać :]