Porównywarka hoteli

ikona domekNie pisałem dość długo na blogu. Czytelników serdecznie przepraszam. Musicie mi to wybaczyć – sesja egzaminacyjna doszczętnie mnie pochłonęła. Na szczęście wszystko zaliczyłem i z nową energią wkraczam w nowy semest na studiach. A także z nowymi pomysłami na mój blog. Mam nadzieję, że się Wam spodobają :]

W każdym bądź razie człowiek nie tylko nauką żyje… sesja jest akurat takim czasem, gdzie jeszcze więcej o wolnym czasie, urlopie, wakacjach się myśli. Tak było także w moim przypadku… ale na samych marzeniach się nie skończyło – razem z dziewczyną w wakacje lecimy do Londynu na kilkanaście dni, aby odwiedzić rodzinę oraz pozwiedzać tą piękną brytyjską metropolię.

Z zakwaterowaniem nie mieliśmy problemów, ponieważ nocujemy u rodziny, ale osób szukających noclegów powstała strona, który porównuje hotele w Europie.

Mówię tutaj o http://www.hotelcalculator.com/pl dzięki której będziemy mogli porównać hotele w całej Europie. Jest to dość ciekawa inicjatywa takiej przeglądarki – zarówno dla zainteresowanych, jak również dla mnie jako informatyka, który na każdą stronę patrzy kategoriami „jak to jest zrobione” ;)

Strona bardzo przemyślanie zrobiona. Na każdym kroku widać udoskonalenia, które ułatwią poruszanie się po niej – rozwijana lista podpowiedzi Miast, kalendarz z 2 miesiącami, wyszukiwanie w tle, zaawansowane filtrowanie kryteriów wyszukiwań, itp. Ja nie mam zastrzeżeń do strony. Napisana w ASPX robi wrażenie – dobra robota!
Serwer czasami się krztusi, ale dzięki polskiej lokalizacji mamy pewność niskich pingów.

Co prawda taka rezerwacja hoteli nie jest odpowiednią ofertą przystosowaną do studenckiej kieszeni, no ale oprócz marzeń związanych z zagranicznym wyjazdem warto także pomarzyć o komforcie jaki mógłby temu towarzyszyć… .
Mimo wszystko uważam, że jakieś perełki z cyklu „tanie hotele” na pewno znajdziemy na tej stronie, a jak nie to bardzo ułatwi nam ona znalezienie noclegu, czy romantycznego wieczoru ze swoją drugą połówką :)

hotele-main-sitehotele-find-site