Apple Safari dla PC

Apple safari logo Parę dni temu przeczytałem artykuł, że znana wszystkim firma jabuszek rozszerza swoją grupę produktów oprogramowania na wciąż rosnącą i silną grupę użytkowników popularnych PC.
Ja osobiście nie znam żadnej osoby, który pracuje na MacOS X – a szkoda, bo sam bym poklikał w tym systemie. Wszyscy mówią, że jest rewelacyjny i bardzo dobrze skonstruowany. Mam nadzieje, że kiedyś będę mieć przyjemność wypróbowania go w praktyce na dłużej, niż tylko kilka minut :D

No, ale powracając do tematu – postanowiłem wypróbować tą przeglądarkę z rodziny Apple Safari.
Instalacja przebiegła sprawie, bez problemu.
Pierwsze uruchomienie – od razu ZoneAlarm zaczął krzyczeć, że jakaś aplikacja chce się połączyć z netem. I prawdę powiedziawszy gdyby nie to, że przed chwilą ja zainstalowałem, to nie wiedziałbym, że ten plik, co chciał internet jest od Apple – nazwa pliku kompletnie nie sugerująca programu z którego się korzysta. No trudno – można to wybaczyć ;) To w końcu wersja beta
Twórcy tak zachwalają, że Safari jest szybsze od Opery, FireFoxa, Internet Explorera… a prawda jest taka, że po godzinnym użytkowniku i nerwach na tą przeglądarkę nie zauważyłem takiej różnicy, co więcej – nie zauważyłem żadnej różnicy.
Do tego forum phpbb (by Przemo) rozjeżdża się trochę, SMF także. Ogólnie nie do końca dobrze interpretuje HTML. Na niektórych stronach Safari ma problem z kodowaniem polskich znaków. Do tego podczas pisania wypowiedzi na forum w bazie nie zostały zapisana pełna wypowiedź jaką napisałem – to już było za dużo! Wyłączyłem ją!

Podsumowując:
Plusy:
– Yyyy….
– Yyyy….
– Yyyy…. – oryginalny, ładny wygląd? :| (jest też taka skórka pod FF)
– Jest to na szczęście tylko wersja beta

Minusy: (zacieram ręcę xD)
– dziwna nazwa pliku który chce uzyskać dostęp do internetu
– długie uruchamianie aplikacji
– brak ikonek stron na pasku ulubionych stron (zakładek)
– rozjeżdżanie się stron
– problem z polską czcionką (w źródle ustawione 8859-2)
– dziwne zachowanie podczas postowania na forum…
– nic innowacyjnego nie przedstawia

Na razie jest to wersja beta, czekam na oficjalną. Mam nadzieję, że wiele w niej pozmieniają, bo na razie nie nadaję się do użytkowania przez polskich internautów.

Screen:
Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki
Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki