Tani, sprawny notebook – kadłubek

O laptopach już kilka razy pisałem – głównie o moim pierwszym laptopie HP Compaq 6710s. A później o opinii po ponad 4 miesiącach intensywnego używania. Mimo, że mam jeszcze sprawny komputer stacjonarny w domu, to jednak nie wyobrażam sobie już życia bez laptopa. Nadaje się on dla mnie idealnie jako miejsce pracy, serfowania po internecie i drobnych niewymagających gier. Duże znacznie ma klawiatura, która jest o niebo lepsza od tych wszystkich „stacjonarnych”.

Na chwile obecną nie jestem przekonany do ponownego kupowania markowego laptopa HP. Nie zaskoczyła mnie ta firma, więc rozglądam się za innymi sensownymi alternatywnymi rozwiązaniami.

Dzięki koledze dowiedziałem się o marce VBI, COMPAL – czyli o platformach na których składane są kadłubki. A nawet dzięki którym powstają laptopy markowych producentów.

Compal – firma specjalizuje się głównie w produkcji komponentów do składania notebooków, którzy sprzedają go potem pod swoją marką. I tak niektóre modele Toshiby, HP, Lenovo, Zepto czy polska firma California Access itd. to modele firmy Compal.

VBI – (ang. Verified by Intel) projekt firmy Intel dotyczący składanych notebooków […] przy jednoczesnym zapewnieniu wsparcia serwisowego ze strony firmy Intel

Nazwy nie są na pewno wszystkim znane i bardziej pewniejszym wyborem może być MediaStore, czy laptop z biedronki, ale zapewniam Was, że są to już sprawdzone firmy.
aukcje allegro
ceneo.pl
skapiec.pl

Sami więc widzicie, że są setki laptopów do wyboru z tej firmy. Więcej (10 stron w skapiec.pl), niż z wchodzącego na rynek MSI (8 stron), czy znanego wszystkim DELL (9 stron).

Zostały przeprowadzone także testy przez znane portale zajmujące się recenzjami notebooków:
notebookcheck.PL

Przede wszystkim więc nie ma co obawiać się jakości wykonania. Solidność sprzętu sytuuje go w lepszej połowie stawki, jako że zostawia on daleko w tyle wiele produktów uznanych marek.
Na pochwały zasługują też świetna kamerka, całkiem, całkiem głośniki i niewielka hałaśliwość.

Więc właściwie do niczego nie potrafili się „przyczepić” :)

notebookcheck.COM
Niestety nie znam niemieckiego. Mam nadzieję, że także pozytywnie ich zaskoczył ten model laptopa.

Słyszałem nawet, że można nawet samemu w domu złożyć sobie laptopa wg. własnych kryteriów. Taki domowy laptop-składak :) fajnie!

Reasumując:

Mimo, że laptopy z tej rodziny wyglądem faktycznie nie zachwycają, to jednak jeśli nie przykładamy do tego dużej wagi, a wolimy mieć mocniejszy sprzęt i do tego w mniejszej atrakcyjnej cenie to na pewno wybór notebooka z takich mniej znanych, ale sprawdzonych firm będzie najlepszym rozwiązaniem.Zdjęcia powyżej są prezentacją laptopa VBI Compal FL90