PowerAdmin Tuning

phpWcześniej pisałem o bardzo dobrym narzędziu do zarządzania strefami domen na serwerze, a mianowicie o PowerDNS. Pod koniec tamtego wpisu napomknąłem o narzędziu PowerAdmin, a dzisiaj będę chciał przedstawić jak lekko zmodyfikować to narzędzie, aby było jeszcze lepsze. Podczas codziennego użytkowania brakowało mi kilku opcji, więc postanowiłem sam je dopisać :) całe szczęście w pełni mechanizm skryptu opiera się na PHP i modyfikacji odpowiednich wpisów w bazie danych.

Dzięki przedstawionym poniżej wskazówką zyskałem:

  1. Automatyczne przekierowanie do listy stref po zalogowaniu
  2. Możliwość dodania czasu ważności domen
  3. Sortowanie tabeli domen wg. dowolnej kolumny

1. Automatyczne przekierowanie do listy stref po zalogowaniu

Po zalogowaniu się do PowerAdmina lądowałem na str. głównej, i w 99% przechodziłem i tak na liste wszystkich podpiętych domen na serwerze. Dlaczego więc nie zautomatyzować tego procesu?

##————-[ OPEN ]————-
index.php

##————-[ FIND ]————-
echo „<h3>” . _(’Welcome’) . ” ” . $_SESSION[„name”] . „</h3>n”;

##————-[ ADD, AFTER ]————-
if ( isset($_GET[’time’]) ) {
echo '<meta http-equiv=”refresh” content=”0;url=list_zones.php” />’;
}

I tyle, trudne nie było :)

2. Możliwość dodania czasu ważności domen
To już jest trudniejsze, ale mi wyszło za pierwszym razem. I nawet nic nie zepsułem ;) hehe

Po pierwsze trzeba dodać nową kolumnę w bazie danych.

ALTER TABLE `domains` ADD `expire` DATE NOT NULL AFTER `account` ;

Następnie wykonać trochę edycji na kilku plikach. Dla bezpieczeństwa radzę zrobić kopie zapasowe!!
Pobierz instrukcję
Dla ułatwienia wstawiania poprawnych dat zastosowałem bibliotekę w JavaScript, która wyświetla kalendarz i po kliknięciu wstawia datę w Nasze pole w formularzu. Link do tej classy Epoch jest poniżej:
Pobierz dodatkowe pliki
Po wprowadzeniu wszystkich powyższych zmian panel będzie wyglądać następująco:

Jeśli mamy domeny zarejestrowane u kilku dostawców, to dzięki tej modyfikacji nie przegapimy zbliżającej się ważności domeny. O ile codziennie zaglądamy do PowerAdmin’a ;)

3. Sortowanie tabeli domen wg. dowolnej kolumny

To właściwie trudne nie jest. Skorzystałem z gotowej biblioteki do tego celu, a mianowicie mintAjax. Zyskamy także dodatkowy bajer, jakim jest zaznaczanie wierszy (na screenie na niebiesko). Tak jak w poprzednim wypadku ściągamy ze strony „producenta” bibliotekę i umieszczamy ją w głównym katalogu PowerAdmin. Główny problem jaki napotkałem przy tej modyfikacji, to to, że ta tabelka jest bardzo niestarannie napisana. Brak domknięć </tr>, za dużo tagów otwierających wiersz ( <tr> ). Przez co mintAjax nie za bardzo chciał sortować tą tabelkę. Dlatego ta modyfikację kieruję do dość zaawansowanych webmasterów. Zajrzałem przy okazji do oryginalnego pliku źródłowego PowerAdmin i widzę, że poprawili te błędy składniowe HTMLa. Z tego wynika, że jest jakaś nowsza wersja (obecnie 2.1.0), niż ja mam na serwerze. W związku z tym kod, który podaję poniżej może lekko różnić się od obecnie użytego w skrypcie.
Pobierz instrukcję

Jeśli macie jakieś sugestie, problemy, to zostawcie komentarz :) Będę do Waszej dyspozycji!