Zmiana życia

Jeszcze kilka lat temu myślałem, chciałem być programistą w jakiejś średniej firmie. Programistą, który by pisał programy pod Windowsa (nie znałem wtedy jeszcze Linuxa). Chciałem po prostu schludne apliakacje okienkowe pisać – zarówno drobne programy na indywidualne zamówienia, jak również uczestniczyć w większych projektach, typu pakiet biurowy, itp.
Wyobrażałem sobie, że w miarę wolnego czasu w domu – poza godzinami pracy będę się także prywatnie zajmować pisaniem stron www, oskyptowaniem ich (php), itp. Ale będzie to całkowicie ponad programowe zajęcie…

Wczoraj doszedłem do wniosku, a dzisiaj tylko to przekonanie zostało potwierdzone ponieważ już na dzień dzisiejszy w mojej głowie są na tyle dobre projekty do zrealizowania, że dr T.Powierza z Uniwersytetu Śląskiego jest zainteresowany i gotowy mi pomóc w realizacji przedsięwzięcia. Niestety pomysły te całkowicie odbiegają od pierwotnych założeń – pomysły czysto internetowe, który wymagają dużej mojej wiedzy nie tylko w samym PHP/MySQL, ale także RoR, czy AJAX.
Trochę przerażony tym jestem, zawiedziony, że moje życie tak za mnie wybrało, ale cóż poradzić :( Po prostu samo C/C++ nie zainteresowało mnie. Nie umiem WinAPI, MFC, itp, a jak rzuciłem okiem na ich składnie to się przeraziłem, bo nic nie było przejrzyste dla mnie. Ja rozumiem, że aby coś konkretnego w PHP napisać trzeba dobrze to ubrać w HTML, ale tutaj jest ta różnica, że najpierw HTML trzeba poznać, a dopiero potem PHP – w C++ i WinAPI nie ma tak „łatwo”.

Skoro zmiana planów, to także i nowe postanowienia w związku z tym przyszło mi przemyśleć. Na początku – nauka w przeciągu tak ok 2 miesięcy Ruby On Rails, a co za tym idzie także i AJAX. I na pewno wiele, wiele innych rzeczy, które bezpośrednio powiązane są z moją wizją projektu.

Czas pokaże. Trzymajcie kciuki.